Restaurants near Main Market Square

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę smacznie zjeść? Pośród szerokich opcji, jakie daje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to bogactwo aromatów, połączeń i spora porcja zdrowia.

Typowe włoskie przyprawy

Naszym rodakom kuchnia włoska, łączy się przede wszystkim z makaronem i pizzą i ewentualnie z winem. Tymczasem włoska kuchnia to również takie smakołyki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne włoskie potrawy

Pasty to baza włoskiej kuchni. Włosi gotują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wyobrazić sobie produkty których nie można dołączyć do tej potrawy. italian food Krakow Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne warzywa, sprawiają, że pasty nie mogą się przejeść.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska to niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To również canelloni, tortellini, minestrone oraz liczne desery – takich jak tiramisu czy panna cotta. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy wspaniałych serów- gorgonzoli, mascarpone i pecorino.
Zobacz film