Przebywanie w Krakowie

Najważniejszym z globalnych problemów w lwiej części miast w naszym kraju jest transport. Nasze gminy nie są zaadaptowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki został zapoczątkowany poprzez zwiększenie się liczby samochodów na krajowych ulicach. Przez to właśnie jedną z najbardziej istotnych inwestycji jakie powinno rozpocząć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, który da przestrzeń na to by polepszyć zadowolenie mieszkańców a także poprawi integralność gospodarki miasta.

Na tle innych miast, inwestycje drogowe jakie realizuje Kraków silnie się wybijają. Krakowianie w głosowaniu opowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak metro zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową oraz nawierzchnie drogowe trzeba zainwestować sporo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba wymienić:
całkowicie elektryczną linię autobusową – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje remont przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych pomiędzy już wybudowanymi połączeniami i remonty już powstałych połączeń autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie lubią – problemy w poruszaniu się i dojazdach do pracy dają się im we znaki na co dzień. Warto zaś pamiętać, że bez remontów infrastruktura nie może się poprawić i by mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.centrum konferencyjne Kraków
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie nowe drogi, jak również lepszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i odporna. ( kolejnym z przykładów może być ścieralna powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga jeszcze kolejnych remontów i nowych pomysłów, aby poruszało się po mieście dobrze. Zarówno samochodem, ale też tramwajami. Ale widać wyraźnie, że całość jest na najlepszej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.