Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa

Dobra włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najbardziej popularny rodzaj restauracji. Cenimy włoskie jedzenie bo jest smaczne, treściwe oraz ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską kosztują równie pyszne dania obiadowe takie jak tortellini, gnocchi czy desery włoskie.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją trzeba przyjrzeć się kilku cechom: jak wiele składników naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie można znaleźć też nie tak znane potrawy, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to duża wielość smaków oraz dania z wielu zakątków Włoch. W najlepszej restauracji poczujemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, co nie zmienia faktu, że że nie jest pyszna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wina włoskie

Jakakolwiek knajpka włoska, która ubiega się do tytułu bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie może zapominać wina. Posiłek w charakterze włoskim bez wyjątku musi zawierać też aperitiff. Lampka alkoholu to we Włoszech kanon. bogata karta win w nowej włoskiej restauracji Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie ciro i nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna mieć nie mały zestaw win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która jest w stanie przyrządzić nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film